GLOBAL BUSINESS WEEK 2025 (Only for Leaders)

Tuesday, 10 June 2014

800 га аеродрому Лиманське були орендовані за 44 тис грн на місяць

Суд стягнув з ТОВ «Міжнародний аеропорт Лиманське» на користь Роздільнянської районної ради 362 тис грн. заборгованості з орендної плати. Про це свідчить рішення Господарського суду Одеської області від 26 травня.

У 2006 році Роздільнянська районна рада передала комунальному підприємству «Лиманське» в оренду цілісний майновий комплекс «Аеродром Лиманське».

Договір було укладено на 5 років – з 15 березня 2006 року до 15 березня 2011 року включно.

Спочатку площа ділянки становила 0,49 га, а у 2007 році додатковою угодою вона була збільшена до 798 га.

При цьому розмір орендної плати зріс всього на одну тисячу гривень – з 43 тис грн. до 44 тис грн. (без ПДВ) на місяць.

У жовтні 2008 року комунальники уклали угоду з ТОВ «Міжнародний аеропорт Лиманське», за якою фірма стала новим орендарем аеродрому. Згоду на заміну орендаря дала райрада.

На початку весни цього року районна прокуратура звернулася до суду в інтересах Роздільнянської райради. Вона вимагає стягнути з фірми борг з орендної плати, яку ТОВ «Міжнародний аеропорт Лиманське» перестало платити з лютого 2009 року.

У травні 2012 року фірма визнала наявність боргу у розмірі 362 тис грн., однак досі її не погасила.

Суд вказав, що у 2011 році термін дії договору оренди закінчився, але за фірмою залишилась заборгованість по орендній платі, і ТОВ «Міжнародний аеропорт Лиманське» зобов’язане її погасити.

З кінця 2013 року засновником і директором ТОВ «Міжнародний аеропорт Лиманське» значиться Валентина Муханова. До цього основними власниками фірми була родина Желяско – Валерій Желяско, Віталій Желяско, Іван Желяско і Олександр Желясков.

Колишній військовий аеродром «Лиманське» розташований за 55 км на північний захід від Одеси, на межі з Придністров’ям. За даними місцевих ЗМІ, аеродром вже давно знаходиться у занедбаному стані.