Website translation into 96 languages

Saturday 3 February 2024

Китай тисне на Україну через компанії, які внесені до переліку спонсорів війни – ReutersПід час зустрічі посла Китаю із високопоставленими українськими урядовцями, КНР повідомив Україні, що двостороннім відносинам "може бути завдано шкоди" через внесення Києвом понад десятка китайських компаній до переліку "міжнародних спонсорів війни".

Про це повідомляє агентство Reuters.

"Посол сказав, що все це (ситуація з чорним списком) може мати негативний вплив на наші відносини", - повідомив агентству один зі співрозмовників. Співрозмовник агентства також наголосив, що в результаті Китай не поставив Україні жодних умов або "тимчасових рамок", а просто висловив свою точку зору щодо списку.

Другий співрозмовник припустив, що Пекін може пов'язувати це питання з китайськими закупівлями українського зерна.

Міністерство закордонних справ Китаю, посольство Китаю в Києві та Міністерство закордонних справ України не відразу відповіли на запити про коментарі, зазначили в агентстві.

Україна внесла 48 компаній з усього світу, серед них 14 з Китаю, до списку "міжнародних спонсорів війни", чия бізнес-діяльність опосередковано допомагає або сприяє військовим зусиллям Росії.

У розсекреченому звіті від розвідки США йдеться про те, що Китай допомагає Росії обходити західні санкції та, ймовірно, надає Москві військові технології й технології подвійного призначення для війни.

Повідомлення дипломатичних служб Росії та Китаю говорять про те, що позиції Пекіна й Москви з питань війни РФ проти України все більше розходяться, пише ISW.

20 жовтня повідомлялося, що Росія масово закуповує дрони, стрілецьку зброю та товари подвійного призначення у китайських компаній.

7 грудня стало відомо, що голова Європейської ради Мішель під час саміту ЄС-Китай закликав китайського лідера Сі Цзіньпіна розібратися з компаніями, причетними до постачання в Росію товарів подвійного призначення.