Website translation into 96 languages

Saturday 4 February 2023

Українки "в Законі"

 Автор - Ольга Азарова

Ганна Ярославівна (1032-1089) – королева Франції, дружина Короля Франції Генріха I та дочка Київського Князя Ярослава Мудрого - прабабуся Королеви Великобританії Єлизавета II у 30-му поколінні та праматір французьких, а також англійських королів династії Тюдорів. Але це далеко не все.

Вчені-генетики довели, що Праукраїна – одна з найдавніших інтелектуальних цивілізацій на планеті, а вік давньоукраїнської (давньоскіфської, сколотської, давньорусинської) мови налічує понад 40 000 років.

Вчені-історики довели, що українки – наймогутніші жінки світу, які стали королівською кров’ю багатьох європейських та євразійських династій.

Царські нащадки Ярослава Мудрого надали велике коріння королівським династіям світу. Ярослав Мудрий та його друга дружина (з 1019) - Інгігерда (у хрещенні Ірина) - дочка короля Швеції Олафа Шетконунга стали прабатьками усіх потужних королівських династій Європи. Їхні діти роз'їхалися по всій Європі.

Сини:

  • Ілля (до 1018—?) — син Ярослава Мудрого від першої дружини, завезеної до Польщі. Гіпотетичний князь Новгорода.
  • Володимир (1020-1052) - князь новгородський.
  • Ізяслав (Дмитро) (1024-1078) - одружився з сестрою польського короля Казимира I - Гертруде.
  • Святослав (Микола) (1027-1076) - князь чернігівський, одружений був двічі: перший раз на Кілікії (або Цецилії), невідомого походження; вдруге на австрійській принцесі Оде, дочці графа Леопольда.
  • Всеволод (Андрій) (1030-1093) - одружився з грецькою царівною (імовірно донькою візантійського імператора Костянтина IX Мономаха), від шлюбу з якою народився князь Володимир Мономах.
  • В'ячеслав (1033-1057) - князь смоленський.
  • Ігор (1036-1060) - князь волинський.


Доньки:

  • Єлизавета (1025-?) - стала дружиною норвезького короля Харальда Сурового.
  • Анастасія - стала дружиною короля Угорщини Андраша I.
  • Ганна Київська (1032 або 1036 - між 1075 і 1089) – стала дружиною короля Франції Генріха I. У Франції вона стала відома як "дочка короля Русі Ганна".

Про те, що донька Великого князя Київського Ярослава Мудрого Ганна Ярославна була королевою Франції давно й широко відомо. Немалу роль популяризації знань про неї та її часу зіграли, зокрема, російський поэт-эмигрант П. Ладинський, автор історичного роману "Ганна Ярославівна - королева Франції" (1973 р.) і радянський кінорежисер І.Ф. Масленников, який зняв художній фільм "Ярославна, королева Франції" (1978). Написано про це й у шкільних підручниках з історії. Проте далі за констатацію цього факту справа, як правило, вже не йде.

Тим часом, наслідком короткого шлюбу Ганни та короля Генріха (Анрі) I Капета (вийшовши заміж у 1051, Ганна овдовіла у 1060 р.) стало народження у 1052 р. принца Пилипа, ще за життя батька коронованого з ім'ям Пилипа I. До речі, це ім’я в Європі тоді ще не надто поширене, грецького походження, було дано майбутньому королю матір'ю. І в цьому, безсумнівно, зіграли свою роль обставини виховання Ганни Ярославівни та її оточення у родині батька.

Подальші генеалогічні викладки показують, наскільки тісно пов'язаний Захід з Руссю, і чим нинішній Захід зобов'язаний Київській Русі.

Серед численних нащадків Філіпа (сина Ганни та Генріха) та його першої дружини Берти Голландської (а отже, і самого Ярослава Мудрого) протягом кількох наступних століть європейської історії ми бачимо першого герцога Бурбона, Людовіка I Кульгавого, що народився близько 1270 р. Він був сином графа Роберта Клермонтського (він же Роберт Французький) від шлюбу з Беатрисою Бурбонською і, звідси, онуком короля Франції Людовіка IX Капета (Святого) (1214 – 1270) по чоловічій лінії.

Так ось, перший герцог Бурбон був прямим нащадком Ганни Ярославни у восьмому поколінні та Ярослава Мудрого – у дев'ятому. Король Франції та Наварри Генріх IV, батько Людовіка XIII, був нащадком вищезгаданого Людовіка I Бурбона як по материнській, так і батьківській лініях.

Шотландські та англійські Стюарти, через доньку короля Франції Карла VI Катерину Валуа (1401 – 1437) також були нащадками Ярослава Мудрого. Так, король Яків V (1512 – 1542) через свою матір Маргариту Тюдор, був нащадком Ганни Ярославни у п'ятнадцятому та нащадком Ярослава Мудрого у шістнадцятому поколіннях. А сама Катерина Валуа була нащадком Ганни Ярославни в одинадцятому та Ярослава Мудрого у дванадцятому поколіннях. 

Прямий предок цієї Катерини Валуа, граф Карл Валуа (1270 - 1325) був молодшим сином короля Франції Філіпа III, засновником династії королів Валуа (перший з Валуа, король Філіп VI - його син) і нащадком Ганни Ярославни в сьомому коліні. Три останні королі Франції з династії Валуа Рюриковичі - Франциск II (1544-60), Карл IX (1550 - 1574) та Генріх III (1551 - 1589) були нащадками Ганни Ярославни вже у шістнадцятому коліні.

Ще одна цікава лінія, що має безпосереднє відношення до історії Київської Русі, яку можна умовно назвати германською. Умовно оскільки вона також складається з кількох іноземних ліній. Хоча германський елемент у ній явно переважає.

Так, однією з прабабусь царя Росії Миколи II була принцеса Шарлотта Вільгельміна Гогенцоллерн (у Православ'ї Олександра Федорівна, дружина Імператора Миколи I), дочка прусського короля Фрідріха Вільгельма III. Серед їхніх предків королі Великобританії та Ірландії Георг I Ганноверський (1660 - 1727), Джеймс (тобто Яків) I Стюарт (1566 - 1625) і знаменита королева шотландців Марія Стюарт (1542 - 1587), король Англії, (1457 – 1509) і т. д. І тут ми знову зустрічаємо вищезгадану Катерину Валуа – рідну бабку Генріха VII, першого Тюдора на англійському престолі. 

Отже, останній самодержець всеросійський теж Рюрикович - нащадок Ярослава Мудрого в двадцять восьмому поколінні: шістнадцять поколінь від Олександра III до Катерини Валуа і, нагадаємо, дванадцять поколінь від Катерини до Ярослава Мудрого.

Троюрідна сестра та дружина Миколи II Імператриця Олександра Федорівна також належала до нащадків Ярослава Мудрого – через свою матір велику герцогиню Гессенську та Рейнську Алісу Мод Мері (1843 – 1878) та бабусю королеву Вікторію. Родовід останньої російської Імператриці частково повторює родовід Миколи II: п'ятнадцять поколінь від Аліси Мод Мері до Катерини Валуа і ще дванадцять - до Ярослава Мудрого. Крім того, у родоводів Миколи II та Олександри Федорівни є, як мінімум, ще одна спільна лінія, яка пов'язує їх з Ярославом Мудрим – через англійського короля Едуарда II Плантагенета (1284 – 1327) та французького короля Людовіка IX Капета, який також вже згадувався нами вище.

Мати Миколи II, Імператриця Марія Федорівна, данська принцеса Дагмар (-а), також належала до "сонму обраних" - нащадкам Ярослава Мудрого: від її матері Луїзи Вільгельміни Фредеріки Кароліни Августи Юлії.

Єлизавета II принцеси Гессен-Кассельської до Катерини Валуа п'ятнадцять поколінь та дванадцять колін від Катерини Валуа до Ярослава Мудрого. Отже, двадцять сім поколінь. Таким чином, у родоводі Миколи II налічується щонайменше три лінії, що пов'язують його з Великим князем Київським Ярославом Володимировичем і звідси з Рюриком.

При цьому в результаті комп'ютерного аналізу родоводів Імператора Олександра III та Імператриці Марії Федорівни у батьків Миколи II виявлено понад сто (!) ліній кревної спорідненості.

Заради цікавості повернемося в наш час, і відвідаємо Великобританію.
З'ясовується, що і нинішня королева Єлизавета II Олександра Мері Віндзор (нар. 1926 р.), її діти і онуки теж належать до нащадків Ганни Ярославни і Ярослава Мудрого і, отже, вони теж Рюриковичі. 

Королева є нащадком Ярослава Мудрого в тридцятому поколінні: вісімнадцять колін від Георга VI (батько якого, Георг V, "кузен Джорджі", як відомо, був двоюрідним братом Миколи II) до Катерини Валуа і ті ж дванадцять - від Катерини Валуа до Ярослава Мудрого.

І в сучасної Норвегії теж, виявляється, правив нащадок Ярослава Мудрого, король Харальд V (р. 1937 р.). Він є нащадком Великого князя Київського Ярослава Володимировича в тридцять першому поколінні: від Улафа V, отця норвезького монарха, до Катерини Валуа налічується вже дев'ятнадцять поколінь та від Катерини Валуа – незмінні дванадцять. Тобто родовід Миколи II, його дружини, англійської королеви Єлизавети та норвезького короля Харальда до певного моменту практично збігаються.

І вже коли ми відвідали Англію і Норвегію, наостанок заглянемо і в Іспанію, оскільки її нинішній монарх, шанований дон Хуан Карлос I де Бурбон (р. 1938), син графа Барселонського ... так-так він, теж наш, Рюрикович. Як і англійська королева та норвезький король, він, його діти та онуки - нащадки Ярослава Мудрого, завдяки, знову ж таки, прямій спорідненості з Катериною Валуа та Ганною Ярославною.

УКРАЇНКИ В ПРАВЛІННІ ЄВРОПИ

Ганна Ярославна (1032-1089) - прабабуся Королеви Великобританії Єлизавета II у 30-му поколінні та праматір французьких, а також англійських королів династії Тюдорів. Але це не все. Українки, за походженням, що правили іншими країнами:
  ⠀
 Промислова Володимирівна (987-1112)
 Королева Угорщини
  ⠀
 Марія Добронега (1011-1087)
 Княгиня Польщі
  ⠀
 Єлизавета Ярославівна (1022-1067)
 Королева Норвегії та Данії
  ⠀
 Анастасія Ярославівна (1028-1074)
 Королева Угорщини
  ⠀
 Ганна Ярославна (1032-1089)
 Королева Франції
  ⠀
 Маргарита Шотландська (1045-1093)
 Королева Шотландії
  ⠀
 Янка Всеволодівна (1046-1110)
 Принцеса Візантії
  ⠀
 Вишеслава Святославівна (1047-1089)
 Королева Польщі
  ⠀
 Святослава Сватова (1050-1126)
 Королева Чехії
  ⠀
Євпраксія Всеволодівна (1071-1109)
Імператриця Священної Римської імперії
  ⠀
 Євфімія Володимирівна (1094-1139)
 Королева Угорщини
  ⠀
 Збислава Святополковна (1085-1114)
 Княгиня Польщі
  ⠀
 Інгеборга Київська (1100-1137)
 Принцеса Данії
  ⠀
 Євпраксія Мстиславівна (1108-1172)
 Імператриця Візантійської імперії
  ⠀
 Верхуслава Всеволодівна (1125-1162)
 Королева Польщі
  ⠀
 Євфросинія Мстиславівна (1130-1186)
 Королева Угорщини
  ⠀
 Вишеслава Ярославна (1170-1194)
 Княгиня Польщі
  ⠀
 Кунегунда Ростиславна (1245-1285)
 Королева Чехії
  ⠀
 Єлизавета Ростиславівна (1245-1298)
 Цариця Болгарії
  ⠀
 Агрипіна Галицька (1248-1309)
 Княгиня Польщі
  ⠀
 Агнеса Пшемиславна (1269-1296)
 Герцогиня Австрії
  ⠀
 Марія Юріївна (1293-1341)
 Княгиня Польщі
  ⠀
 Уляна Олександрівна (1321-1392)
 Княгиня Білорусі (Литви)
  ⠀
 Софія Ягеллонка (1464-1512)
 Принцеса Польщі
  ⠀
 Варвара Ягеллонка (1478-1534)
 Княгиня Литовська
  ⠀
 Анастасія Лісовська (1502-1558)
 Султанша імперії Османа
  ⠀
 Ганна Владиславівна (1503 – 1547)
 Королева Угорщини та Чехії
  ⠀
 Магдалена Саксонська (1507-1534)
 Принцеса Німеччини
  ⠀
 Агнеса Гессенська (1527-1555)
 Принцеса Швеції
  ⠀
 Марія Австрійська (1531-1581)
 Ерцгерцогиня Австрії
  ⠀
 Христина Гессенська (1543-1604)
 Принцеса Австрії
  ⠀
 Анна Максиміліановна (1549-1580)
 Королева Іспанії
  ⠀
 Марія Еліонора (1550-1608)
 Принцеса Німеччини
  ⠀
 Ганна Готторпська (1575-1625)
 Графіня Німеччини
  ⠀
 Магдалена Сібілла I (1586-1659)
 Принцеса Чехії
  ⠀
 Магдалена Сібілла II (1617-1668)
 Принцеса Норвегії та Данії
  ⠀
 Хатідже Турхан (1627-1683)
 Султанша імперії Османа
  ⠀
 Йоганна Магдалена (1656-1686)
 Принцеса Німеччини
  ⠀
 Марія Терезія (1717 – 1780)
 імператриця Священної Римської імперії
  ⠀
 Марія Францівна (1738-1789)
 Ерцгерцогиня Австрії
  ⠀
 Луїза Австрійська (1791-1847)
 Імператриця Франції
  ⠀
 Марія Леопольдіна (1797-1826)
 Імператриця Бразилії
  ⠀
 Франсуаза Орлеанська (1844-1925)
 Принцеса Франції
  ⠀
 Гізела Францівна (1856-1932)
 Принцеса Німеччини
  ⠀
 Марія Валерія Австрійська (1868-1924)
 Принцеса Хорватії
  ⠀
 Джулія Муллок (1928-2017)
 Принцеса Кореї

 P.S.  Не вбивайтеся, що нас не беруть до ЄС та НАТО, все це і так Україна 🇺🇦

І це я не розповіла про Роксолану і її нащадків та про інших відомих у світі українок. 

Далі буде…