пʼятниця, 1 квітня 2022 р.

Онлайн-канал Diaspora TV Switzerland (Facebok) транслює найважливіші швейцарські новини для мігрантів, біженців різними мовами

Автор - Олеся Тарасенко

Онлайн-канал Diaspora TV Switzerland (Facebok) який транслює найважливіші швейцарські новини для мігрантів, біженців різними мовами, від сьогодні також веде мовлення українською. Для біженців із зони конфлікту в Україні створюється нова телевізійна програма.

27 березня 2022 року стартував запис першої передач, яка має більш інформативне значення для українців, які шукають прихисток від військових дій в Швейцарії. В кадрі волонтери та біженці, швейцарські українці та українці. Модератором стала Yliana Pereskotska, яка вже декілька років займається активною проукраїнською громадською діяльність на теренах Швейцарії.

Серед питань, які будуть висвітлені в першій передачі - це нагальні питання, які турбують кожного українського біженця:

Що робити для отримання статусу захисту S в Швейцарії?

Що означає статус захисту «S» і що він включає?

Як відбувається возз’єднання сім’ї?

Що необхідно враховувати при в’їзді в країну з домашніми тваринами?

Як особи з України, що шукають захисту, можуть фінансувати своє існування у Швейцарії?

Що відбувається з заявниками, які не мають громадянства України?

Чи мають люди, які потребують захисту, доступ до медичної допомоги?

Як SEM забезпечує доступ до необхідної психологічної допомоги тим, хто шукає захисту, хто постраждав від війни?

Куди дозволено подорожувати особам, які мають статус захисту S?

Чи доступні перекладачі, щоб допомогти у спілкуванні між приймаючими сім’ями та біженцями?

“Діаспора ТВ Швейцарія - цей канал для мігрантів різними мовами, де українська мова стала 17-ю мовою. Ідея виникла від засновника каналу Марка, який хотів дати платформу для розповсюдження інформації і допомоги українським біженцям”, - зазначила Уляна Перескоцька, член правління та менеджерка програм Ukrainian-Swiss Business Association.

“Проєкт має суто соціальний характер. І його основна мета - допомогти українцям, які рятуються від війни”, - наголосив Марк Бамідель Еманюель, засновник каналу Diaspora TV Switzerland.

“Серед запрошених експертів були люди, які мають досвід журналістів, тому вони раді продовжувати надавати інформацію для людей, вони із задоволенням практикують свою роботу, роблять те, що їм подобається. І, можливо, вони думали, що втратили це, але ось Diaspora TV Switzerland, де вони мають можливість проявити свій професіоналізм”, - відмітила Камелія Капрару, проєктний менеджер Diaspora TV Switzerland.

“Я приїхала до Швейцарії більше тижня тому і як і більшість українських біженців зіткнулася з відсутністю доступної інформації з питань, наведених вище, особливо на доступній біженцям мові - на українській. Тож вважаю, що така передача стане актуальною пам’яткою для багатьох, хто цього потребує, - розповіла Олеся Тарасенко, медіа експерт, громадська діячка з України, яка зараз перебуває в Цюріху (Швейцарія).

А ввечері на тому ж каналі відбувався Перший український форум live, на якому в форматі free-talk більш широко на власних прикладах розкривалися наведені питання.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публикації за 7 днів