Website translation into 96 languages

Monday 2 May 2022

Канада 2022. Новини для біженців з України


КАНАДА для біженців з України.

У Канаді починає діяти нова програма надання тимчасового місця проживання особам, що тікають від війни в Україні

Стійкість та відвага українців надихають весь світ, і Канада є непохитною у своєму прагненні допомогти Україні в боротьбі за власну суверенність та демократичні цінності, які поділяють наші країни.

У відповідь на повномасштабне вторгнення Путіна в Україну почесний міністр з питань імміграції, біженців і громадянства Шон Фрейзер повідомив про початок дії Канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (Canada-Ukraine authorization for emergency travel, CUAET). CUAET — це спеціальна програма пришвидшеного надання тимчасового місця проживання українцям, що шукають безпечного неба над головою в Канаді, тікаючи від війни, що триває в їхній рідній країні.
Завдяки CUAET українцям і безпосереднім членам їхніх сімей будь-якої національності дозволено перебувати на території Канади у статусі тимчасових резидентів упродовж до 3 років. Заявники, які знаходяться за кордоном, повинні подати онлайн-заяву на отримання гостьової візи в Канаду й надати свої біометричні дані (відбитки пальців і фото). Разом із заявою на візу заявникам рекомендовано подавати заяву на отримання 3-річного відкритого дозволу на роботу. Цей дозвіл дає право працювати в Канаді. У межах цієї програми скасовано низку стандартних вимог для отримання звичайної гостьової візи або дозволу на роботу. Учні початкової і старшої школи можуть зареєструватися для навчання у школі й починати її відвідувати відразу після прибуття до Канади, а будь-яка особа, що бажає здобувати післяшкільну освіту, має право подати заяву на отримання дозволу на навчання, щойно вона опинилась на території країни.

Заявники, які не мають дійсного паспорта, однаково можуть подавати заяву, і Міністерство з питань імміграція, біженців і громадянства Канади (Immigration, Refugees and Citizenship Canada, IRCC) видасть документ, що даватиме право на одноразову поїздку, зважаючи на індивідуальні обставини, залежно від ситуації.

Крім того, цими заходами можуть скористатися працівники, учні й відвідувачі, а також члени їхніх сімей з України, які вже перебувають у Канаді. Вони можуть подати заяву на продовження свого статусу туриста чи дозволу на роботу на три роки, подати заяву, щоб отримати новий дозвіл на роботу чи навчання, або продовжити наявний дозвіл. IRCC скасовує всі збори за подачу заяви на дозвіл на роботу чи навчання та його продовження.

З метою полегшити процедуру для заявників IRCC скасовує всі збори за подачу заявок у межах цих програм.

Крім того, уряд Канади закликає працедавців, які бажають підтримати українців пропозиціями працевлаштування, реєструвати такі пропозиції на сайті Банку вакансій:
https://www.jobbank.gc.ca/report_note.do?cid=18538

Банк вакансій співпрацює з місцевими організаціями і працедавцями з метою допомогти налагодити зв'язок між ними та українцями в пошуку роботи у своїх громадах. Крім того, ми ведемо дискусію з партнерами, зокрема провінційними й територіальними громадами, бізнес-спільнотою, українсько-канадською громадою й організаціями з питань переселення про те, як найкраще допомогти біженцям з України, і невдовзі з'явиться докладніша інформація. IRCC і надалі пильно стежитиме за кількістю туристів та їхніми потребами і вживатиме відповідних заходів.

Ми працюємо не покладаючи рук над тим, щоб допомогти українцям та їхнім сім'ям якнайшвидше і якнайбезпечніше добратися до Канади. Ми вже відстежуємо заяви у пришвидшеному темпі із визначенням пріоритетів і скасовуємо збори за подачу заявок та їх розгляд. Ми збільшили свою робочу продуктивність у регіоні в очікуванні інтенсивного напливу заявок. Зокрема було виділено персонал і додаткові матеріально-технічні засоби, як-от портативні набори для збору біометричних даних. Крім того, ми коригуємо роботу в офісах усієї нашої глобальної мережі, щоб забезпечити безперервність обслуговування для України.

Українці та члени їхніх сімей звільняються від вимог щодо вакцинації проти COVID-19 для в'їзду в Канаду. Утім вони повинні виконати всі інші вимоги туризму в Канаду: https://travel.gc.ca/travel-covid, як-от щодо карантину й тестування. За певних винятків усі туристи, які в'їжджають у Канаду, зокрема ті, що прибувають за програмою CUAET, повинні також використовувати застосунок ArriveCAN.

https://www.canada.ca/en/public-health/services/diseases/coronavirus-disease-covid-19/arrivecan.html

Програма CUAET і банк вакансій слугуватимуть засобами підтримки реакції уряду Канади на жорстоке повномасштабне вторгнення Володимира Путіна в Україну. Найважливіше, що завдяки цим заходам ми долучаємося до того, щоб прихистити більшу кількість українців у Канаді.

Коротка довідка
  • Заяви на отримання візи можна подавати онлайн з будь-якої країни світу. Біометричні дані можна надати в будь-якому візовому центрі за межами України. Візові центри відкриті в Молдові, Румунії, Австрії, Польщі, і на території Європи працює велика мережа візових центрів.
  • Окрім мережі візових центрів, що вже існує, ми працюємо над створенням додаткових пунктів збору біометричних даних і збільшенням продуктивності наявних відповідно до потреб, як-от у Кишиневі. Наприклад, додатковими можливостями збору біометричних даних забезпечено мережу візових центрів і місії у Варшаві, а також Відні й Бухаресті. Найближчий центр обслуговування клієнти можуть знайти на веб-сайті візових центрів.
  • У стандартних випадках представники CUAET сприятимуть швидкому розгляду електронних заявок на візу — впродовж 14 днів з моменту отримання заповненої заяви.
  • Усі заявники на отримання візи проходитимуть стандартну перевірку біографічних даних і ретельну контрольну перевірку, перш ніж в’їхати до Канади.
  • Програма CUAET призначена для надання тимчасового місця проживання, а не прийому потоку біженців.
  • Особи, які бажають емігрувати до Канади назавжди, можуть подати заяву на отримання постійного місця проживання за безліччю різних імміграційних програм і потоків. Крім того, IRCC розробило спеціальну процедуру отримання постійного місця проживання, спрямовану на возз'єднання сімей.
  • IRCC створило окремий канал обслуговування імміграційних запитів з України, який доступний для клієнтів як у Канаді, так і за кордоном, за номером 613-321-4243 з можливістю замовлення оплаченого виклику. Крім того, клієнти тепер можуть додати до свого запиту ключове слово «Ukraine2022» в онлайн-формі IRCC для кризових ситуацій, щоб він був розглянутий у пріоритетному порядку.
  • Працедавці, які бажають підтримати українців пропозиціями працевлаштування, можуть зареєструвати наявні вакансії на веб-сайті Банку вакансій для України. Банк вакансій — це безкоштовний двомовний веб-сайт, на якому працедавцям доступні тисячі потенційних працівників. Крім того, тут є можливість безкоштовно й захищено розміщувати оголошення про роботу.
  • Остерігайтеся шахрайства. Програма CUAET є безкоштовною для українців і членів їхніх сімей. Тільки уряд Канади може попросити надати персональну інформацію або вирішувати, чи відповідаєте ви критеріям програми CUAET. Не існує представників чи консультантів, які б діяли від його імені.
  • Спеціальні заходи для українців жодним чином не впливають на розгляд заявок біженців. Ми неухильно виконуємо взяте на себе зобов'язання приймати осіб через наші програми для біженців за підтримки уряду і приватних спонсорів, зокрема надати прихисток щонайменше 40,000 біженців з Афганістану.